Послуги  |  Ціни  |  Правовий архів
Online-Консультації Цивільний процес

В який суд звертатися з позовом про розлучення, якщо невідомо - де проживає дружина


У меня возникла необходимость развестись с женой, с которой я долгое время вместе не проживаю. Она была прописана в г. Чернигове, потом переехала в Донецкую область, насколько мне известно, неоднократно выезжала на заработки в Испанию и Италию. Могу ли я обратиться в суд с иском о разводе по месту своего проживания в г. Чернигове, если мне неизвестно – где сейчас живет и где прописана моя жена?

Статтею 109 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що позови  до фізичної особи пред’являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування. Відповідно до ст. 110 ЦПК України позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред’являються за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи), а позови до відповідача, який не має в Україні місця проживання чи перебування, можуть пред’являтися за місцезнаходженням його майна або за останнім відомим зареєстрованим місцем його проживання чи перебування в Україні.

У разі, якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, що не є суб’єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше 2-х днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої особи. Якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд повертає позовну заяву та роз’яснює позивачеві, до якого суду йому необхідно звернутися для вирішення даної справи. У разі якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи, суд вирішує питання про відкриття провадження у справі, а подальший виклик такої особи  як відповідача у справі здійснюється через оголошення у пресі.

Таким чином, якщо згідно наданої відповіді адресно-довідкового підрозділу УДМС України в Чернігівській області стане відомо, що ваша дружина зареєстрована в іншому населеному пункті, то суд поверне вашу позовну заяву для подачі до належного суду, а якщо з наданої інформації не буде відомо де вона зареєстрована, то суд відкриє провадження та буде викликати відповідачку через газету «Деснянська правда» (по Чернігівській області) або газету «Урядовий кур’єр» - загальнодержавної сфери розповсюдження.

 Поставити додаткові питання

Інші питання

Як правильно звернутися з позовом до суду?
Які судові витрати при подачі позову про перерахунок аліментів і стягнення боргу по аліментам
Чи можна подати заяву до суду про стягнення аліментів за місцем реального проживання
Якщо документи в суд на стягнення невиплаченої зарплатні подані 3 місяці тому, а розгляду справи не було - що робити?
Чим керуватися, щоб відповіднийсуд розглядав справу за останнім відомим місцем проживання відповідача
Чи отримаю всю суму за рішенням суду, чи з неї відрахують обов’язкові платежі.
Обязательно ли оформлять доверенность на юриста у нотариуса или можно в суде?
Могу ли я привести в суд ребенка, чтобы заслушать его мнение по семейным спорам?
Який порядок звернення до суду і чи можу я сама скласти позовну заяву?
Чи можна судитися за місцем мого проживання, якщо винуватець ДТП проживає в іншій області?

© Ігор Любенко, 2009
Всі права застережено. Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови прямого посилання на ресурс та автора.
Розроблено в студії GLORANCE