Послуги  |  Ціни  |  Правовий архів
Online-Консультації Адміністративне право

Який порядок надання статусу учасника бойових дій особам, які приймали участь в АТО?


Мій чоловік на даний час перебуває в Донецькій області, захищаючи незалежність України. Мені відомо, що учасники антитерористичної мають право на отримання статусу учасника бойових дій. Які документи необхідно зібрати для отримання моїм чоловіком такого статусу, куди їх подавати і що робити у разі відмови у його наданні?

Дійсно, відповідно до пункту 19 частини 1 статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані), інші особи рядового і начальницького складу, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО, а також працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися  та  брали безпосередню участь в АТО. Райони та терміни проведення АТО визначаються Антитерористичним центром при СБУ. Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, які брали безпосередню участь в АТО визначається постановою Кабінету Міністрів України № 413 від 20.08.2014 р.

Підставою для надання статусу учасника бойових дій є документи про безпосереднє залучення до виконання завдань АТО в районах її проведення, направлення (прибуття) у відрядження до районів проведення АТО, їх перебування в таких районах шляхом безпосередньої участі в АТО, забезпеченні її проведення (витяги з наказів, розпоряджень, посвідчень про відрядження, журналів бойових дій, бойових донесень, дислокацій, книг нарядів, графіків несення служби, звітів, матеріалів службових розслідувань за фактами отримання поранень тощо), а також документи, що були підставою для прийняття керівниками підприємств, установ, організацій рішення про направлення осіб у таке відрядження. Таким чином для підтвердження своєї участі в АТО потрібно мати будь-які письмові докази про вказані обставини. Рішення про надання статусу учасника бойових дій приймається Міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, яка утворюється Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

Потрібно враховувати, що порядок надання статусу учасника бойових дій для військовослужбовців та працівників підприємств (установ, організацій), які залучалися та брали безпосередню участь в АТО має деякі відмінності. Так, для надання статусу учасника бойових дій військовослужбовцям, командири (начальники) військових частин (органів, підрозділів) або інші керівники установ, закладів у 1-місячний строк після завершення особами виконання завдань АТО зобов’язані подати на розгляд комісій, утворених у міністерствах, інших державних органах, у підпорядкуванні яких перебували військові частини, установи та заклади, в складі яких проходили службу чи працювали особи, довідки та документи, які є підставою для надання особам статусу учасника бойових дій. Ці комісії вивчають документи і подають їх на розгляд Міжвідомчої комісії, а в разі відсутності підстав, які підтверджуються документами, повертають їх до військових частин, установ, закладів з метою подальшого доопрацювання. Міжвідомча комісія розглядає документи, надіслані комісією, і в разі потреби заслуховує пояснення осіб, стосовно яких вони подані, свідків, представників державних органів та в 1-місячний строк з дня надходження документів приймає рішення щодо надання статусу учасника бойових дій, про що інформує комісію.

Якщо статус учасника бойових дій надається працівникам підприємств (установ, організацій), які брали безпосередню участь в АТО, керівники цих підприємств в 1-місячний строк після завершення працівниками виконання завдань АТО в районах її проведення зобов’язані подати безпосередньо на розгляд Міжвідомчої комісії довідки та документи, які є підставою для надання статусу учасника бойових дій. Ця комісія розглядає документи і в разі потреби заслуховує пояснення осіб, стосовно яких вони подані, свідків, представників державних органів та приймає в місячний строк з дня надходження документів рішення щодо надання статусу учасника бойових дій, про що інформує керівників підприємств, установ, організацій та органи соціального захисту населення за місцем реєстрації особи.

У разі неподання командиром військової частини або іншим керівником установи, закладу до комісії чи керівником підприємства, установи, організації до Міжвідомчої комісії документів, необхідних для надання статусу учасника бойових дій, особа може самостійно звернутися до таких комісій, при цьому потрібно буде надати відповідні письмові документи та підтвердити вашу позицію показаннями свідків.

Якщо комісія відмовить в отриманні статусу учасника бойових дій, то це рішення комісії потрібно буде оскаржити в судовому порядку.

 Поставити додаткові питання

Інші питання

Як реалізується право громадян на звернення до державних органів?
Який порядок прописки осіб за місцем проживання?
Как защитить себя и своих детей от мужа, который устраивает семейные скандалы?
Инспектором ГАИ был задержан и доставлен на спецстоянку мой автомобиль. Что мне делать?
Какой порядок изъятия водительского удостоверения?
В каких случаях сотрудники милиции могут задержать человека за совершение правонарушения?
Кто может проводить личный досмотр граждан и досмотр их вещей?
Какие существуют правила для стоянок автомобилей во дворах?
Могут ли мои родственники, проживая в Израиле, получать пенсию и в Украине?
Как мне защитить свои права, если я не согласен с наложением штрафа инспектором ГАИ?
Я хочу обратиться с жалобой в ЖЕК по поводу неуборки снега, на что мне ссылаться?
Водители маршруток во время движения курят, разговаривают по мобильным телефонам; есть ли за это ответственность?
Есть ли ответственность за курение в подъездах жилых домов?
Какие существуют правила соблюдения тишины в жилых домах и как себя защитить?
Чи є гроші, отримані на виборах, доходом при отриманні субсидії?
Правильно ли, что двум \"детям войны\" не предоставляют льготу на коммунальные услуги по 25%?
Яка настає відповідальність за спалювання сухої трави; і хто має право накладати штрафи?
Какие правила содержания собак в г. Чернигове и ответственность за нарушение этих правил?
Куда обращаться, если мой сосед в подвале дома выращивает кроликов?
Кто несет ответственность за нахождение детей в ночное время в развлекательных заведениях?
Чи можна заходити до приміщень без згоди власника для усунення аварій?
Чи можуть працівники комунальних служб заходити до будинку для перевірки засобів обліку?
Могут ли нас выселить из квартиры, если у нас в семье трое детей и нам негде жить?
Государственный исполнитель установил оплатить долг в двойном размере и исполнительный сбор
Мою машину забрали на штрафплощадку, потому что сработала система "Рубеж"
Як платити за комунальні послуги якщо температура у квартирі менше нормативу?
Можно ли прописать ребенка по месту проживания родителей без их присутствия?
Я хотела стать на учет в исполкоме на улучшении жилищных условий
Какая сумма ежемесячно будет удерживаться с меня исполнительной службой, если я пенсионер?
Какой порядок взыскания долга по суду и могут ли забрать у меня квартиру?
Чи можуть за борги відключити мою квартиру від електропостачання?
С какого возраста можно оштрафовать за нарушение общественного порядка?
В какие сроки может быть наложено административное взыскание за ДТП?
Які категорії військовозобов’язаних не підлягають призову під час мобілізації?
Чи можу я відмовитись від служби в зоні АТО і яка буде відповідальність за відмову?

© Ігор Любенко, 2009
Всі права застережено. Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови прямого посилання на ресурс та автора.
Розроблено в студії GLORANCE