Послуги  |  Ціни  |  Правовий архів
Online-Консультації Трудове право

Чи продовжується відпустка, якщо під час відпустки працівник захворів?


Чи збільшується тривалість відпустки, якщо при перебуванні у відпустці були святкові дні? Чи продовжується відпустка, якщо під час відпустки працівник захворів або доглядав за хворим членом сім’ї?

Згідно ст. 5 Закону України „Про відпустки”, тривалість відпусток визначається цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами України і незалежно від режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях. Святкові та неробочі дні (Новий рік, Різдво Христове, 8 березня, День міжнародної солідарності трудящих, День Перемоги, День Конституції України, День незалежності України, Пасха, Трійця) при визначенні тривалості щорічних відпусток та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей (стаття 19 цього Закону), не враховуються.

Як зазначено у ст. 78 КЗпП дні тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку, до щорічних відпусток не включаються. Щорічні відпустки надаються для відпочинку, а тому дні тимчасової непрацездатності працівника в рахунок щорічних відпусток не включаються. При захворюванні працівника під час перебування у відпустці відпустка продовжується на кількість днів непрацездатності або за погодженням з роботодавцем переноситься на інший час. При цьому не має значення, чи використовується щорічна основна або додаткова відпустка і чи підлягає оплаті лікарняний листок. Законодавство передбачає продовження чи перенесення щорічної відпустки у разі тимчасової непрацездатності самого працівника, тому відпустка не продовжується і не переноситься у зв'язку з тим, що працівник у період відпустки доглядав за хворим членом сім'ї.

Поставити додаткові питання

Інші питання

Чим відрізняється звільнення працівника за угодою сторін та за власним бажанням?
Яка відповідальність за порушення виплати мінімальної заробітної плати?
Який порядок укладення колективних договорів?
Як стягнути невиплачену заробітну плату?
Який порядок переведення працівників на іншу роботу?
Як захистити працівника від незаконного звільнення?
В каких случаях я могу уволить работника за прогул?
Имеет ли право начальник перевести меня на иную должность без мого согласия?
Директор предупредил, что со следующей недели мы переводимся на сокращенный рабочий день. Это законно?
Могу ли я настаивать на подписании трудового договора в письменном виде?
При принятии на работу у меня требуют документы о прописке. Законно ли это?
Какой испытательный срок мне могут установить и могу ли я от него отказаться?
Обязан ли работник отработать 2-х недельный срок, пока я подыщу ему замену?
Чи правий начальник, що моя щорічна відпустка лише 3 тижні?
Скільки часу потрібно пропрацювати, щоб взяти щорічну відпустку повної тривалості?

© Ігор Любенко, 2009
Всі права застережено. Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови прямого посилання на ресурс та автора.
Розроблено в студії GLORANCE