Послуги  |  Ціни  |  Правовий архів
Online-Консультації Трудове право

Скільки часу потрібно пропрацювати, щоб взяти щорічну відпустку повної тривалості?


Я пропрацювала на новій роботі 7 місяців і в мене виникла потреба піти у відпустку. В бухгалтерії мені повідомили, що відпустка буде надана не повної тривалості, а пропорційно відпрацьованого часу. Скільки часу потрібно пропрацювати, щоб взяти щорічну відпустку повної тривалості?

Згідно ст. 10 Закону України „Про відпустки”, право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості (24 дні) у перший рік роботи настає після закінчення 6 місяців безперервної роботи на даному підприємстві. У разі надання працівникові зазначених щорічних відпусток до закінчення 6-місячного терміну роботи їх тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу. Однак є винятки, коли щорічні відпустки повної тривалості можуть надаватися навіть і до настання 6-місячного терміну роботи, наприклад: жінкам — перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами або після неї, а також жінкам, які мають 2 і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда, інвалідам, особам віком до 18 років, сумісникам — одночасно з відпусткою за основним місцем роботи, працівникам, які мають путівку для санаторно-курортного лікування та в інших випадках, передбачених законодавством, колективним або трудовим договором.

Поставити додаткові питання

Інші питання

Чим відрізняється звільнення працівника за угодою сторін та за власним бажанням?
Яка відповідальність за порушення виплати мінімальної заробітної плати?
Який порядок укладення колективних договорів?
Як стягнути невиплачену заробітну плату?
Який порядок переведення працівників на іншу роботу?
Як захистити працівника від незаконного звільнення?
В каких случаях я могу уволить работника за прогул?
Имеет ли право начальник перевести меня на иную должность без мого согласия?
Директор предупредил, что со следующей недели мы переводимся на сокращенный рабочий день. Это законно?
Могу ли я настаивать на подписании трудового договора в письменном виде?
При принятии на работу у меня требуют документы о прописке. Законно ли это?
Какой испытательный срок мне могут установить и могу ли я от него отказаться?
Обязан ли работник отработать 2-х недельный срок, пока я подыщу ему замену?
Чи правий начальник, що моя щорічна відпустка лише 3 тижні?
Чи продовжується відпустка, якщо під час відпустки працівник захворів?

© Ігор Любенко, 2009
Всі права застережено. Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови прямого посилання на ресурс та автора.
Розроблено в студії GLORANCE