Послуги  |  Ціни  |  Правовий архів
Online-Консультації Господарське право

Должна ли я оплачивать работы за ремонт проводов в подъездном электрощитке?


Я обнаружила, что в электрощитке на лестничной площадке многоквартирного дома обгорели провода. Пришедший из ЖЕКа електрик сообщил, что ЖЕК не несет ответственность за провода в электрощитке, а поэтому он проведет ремонтные работы только после произведенной мною оплаты. Должна ли я оплачивать работы за ремонт проводов в подъездном электрощитке?

 

Відповідно до підпункту 2.3.8 Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства № 76 від 17.05.2005 р., порядок    утримання    газових     та     електричних внутрішньобудинкових мереж регулюється нормативно-правовими актами з питань регулювання електроенергетики та газопостачання.

Згідно Правил користування електричною енергією (ПКЕЕ), що затверджені постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України № 28 від 31.07.1996 р., між споживачем та електропередавальною організацією встановлюється межа балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін. Як визначено в п. 2.4 ПКЕЕ, межа експлуатаційної відповідальності між споживачем - фізичною особою, об'єднанням співвласників (власником) багатоквартирних будинків та/або власником електричних мереж за технічний стан і обслуговування суміжних електроустановок установлюється: для квартир багатоповерхових будинків на відхідних клемах розрахункових засобів обліку поверхових або квартирних електрощитків. За стан   контактних   з'єднань   на   межі   експлуатаційної відповідальності  та  на  вхідних  і  вихідних клемах опломбованих розрахункових  засобів   обліку   відповідає   електропередавальна організація.

Таким чином, відповідальність за технічний стан зовнішніх електромереж до вводу в будинок несе електропередавальна організація (ПАТ «Чернігівобленерго»), за стан внутрішньобудинкових електромереж – житлово-експлуатаційна організація (ЖЕК), а за стан внутрішньоквартирних мереж квартири відповідають її мешканці.

Поставити додаткові питання

Інші питання

Чи потрібно вводити на фірмі режим захисту комерційної таємниці?
Як подати заперечення на акт перевірки державної податкової інспекції?
Що робити, коли надійшов лист від контролюючого органу з вимогою надати документи та інформацію?
Що робити, якщо податківці вимагають від директора та бухгалтера фірми з’явитися до них та надати пояснення?
Як необхідно себе вести, якщо на фірму з перевіркою прийшли представники контролюючих органів?
Чи потрібна ліцензія при наданні консультацій на працевлаштування за кордоном
Яка форма заперечень на акт перевірки податкової?
Обязан ли я передавать электросетям при заключении договора документы о собственности и личные данные?
Чи можна мені звернутися до газопостачальної організації з проханням розстрочити заборгованість?

© Ігор Любенко, 2009
Всі права застережено. Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови прямого посилання на ресурс та автора.
Розроблено в студії GLORANCE