Послуги  |  Ціни  |  Правовий архів
Online-Консультації Господарське право

Що робити, коли надійшов лист від контролюючого органу з вимогою надати документи та інформацію?


При отриманні листа від контролюючого органу з вимогою надати документи та інформацію, секретар зобов’язаний зареєструвати цей лист та передати його разом з конвертом керівнику фірми (на штампі поштового відділення зазначені дата відправлення листа). Перевірте наявність всіх додатків, вказаних у листі, чи співпадають зазначені назви додатків до листа із фактично вкладеними документами. Також перевірте лист на відповідність правилам його складання (згідно Примірної інструкції з діловодства у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів АРК, місцевих органах виконавчої влади № 1153 від 17.10.1997 р.).

Перед тим, як перейти до вивчення тексту запиту, необхідно встановити, якими нормативно-правовими актами регулюються повноваження даного контролюючого органу. У запиті обов’язково повинні бути посилання на пункти та статті нормативних актів, які є підставою для даного запиту. Якщо підставою для витребуваних у листі документів є відкриття оперативно-розшукової справи або порушення кримінальної справи, скарга, заява, то в листі повинно бути посилання на ці обставини (наприклад, дата і номер оперативно-розшукової справи у запиті УБЕЗ). Ви можете перевірити достовірність цієї інформації, написавши листа або подзвонивши по телефону до контролюючого органу.

Строк відповіді на запит не повинен бути меншим за строк, передбачений чинним законодавством (наприклад, запрошення посадових осіб підприємства до податкової інспекції повинно бути направлено не пізніше ніж за 10 робочих днів до дня запрошення). Можна не відправляти контролюючому органу відразу всі запитувані документи, а направити лише частину документів, зазначивши у супроводжувальному листі, що інші документи будуть надіслані пізніше. У відповіді не потрібно прямо вказувати на відмову; краще не писати слова «ні», а зазначити «так, але за умови надання Вами інформації про…», «за умови відповідності Ваших вимог нормам Закону України…»

Відповідь потрібно віднести до канцелярії контролюючого органу, а на власному екземплярі відповіді попросити проставити вхідний номер, дату отримання, підпис, ПІБ, посаду отримувача. У разі неможливості отримання цих відміток, відповідь потрібно відправити на адресу контролюючого органу, обов’язково рекомендованим листом, з описом вкладення та поштовим повідомленням про вручення.

Поставити додаткові питання

Інші питання

Чи потрібно вводити на фірмі режим захисту комерційної таємниці?
Як подати заперечення на акт перевірки державної податкової інспекції?
Що робити, якщо податківці вимагають від директора та бухгалтера фірми з’явитися до них та надати пояснення?
Як необхідно себе вести, якщо на фірму з перевіркою прийшли представники контролюючих органів?
Чи потрібна ліцензія при наданні консультацій на працевлаштування за кордоном
Яка форма заперечень на акт перевірки податкової?
Должна ли я оплачивать работы за ремонт проводов в подъездном электрощитке?
Обязан ли я передавать электросетям при заключении договора документы о собственности и личные данные?
Чи можна мені звернутися до газопостачальної організації з проханням розстрочити заборгованість?

© Ігор Любенко, 2009
Всі права застережено. Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови прямого посилання на ресурс та автора.
Розроблено в студії GLORANCE